مشاوره رایگان کنکور 1400 تجربی

چند دلیل مهم عدم اجرای برنامه

اکثر دانش‌آموزان در سالهای جای با برنامه درس می‌خوانند و اگرچه در هنگام دریافت برنامه همه قول اجرای برنامه رو به خودشان یا مشاور می‌دهند اما گاهی اختلالاتی در اجرای برنامه به وجود می‌آید. اما دلایلی که باعث می‌شود برنامه شما اجرا نشود :

۱)نداشتن عادات منظم و وقت نشناسی : یعنی اینکه دانش‌آموز یک روز ۷ بیدار می‌شود یک روز ۸ و نیم! ناهارش را به هوای دیدن سریال یک ساعت کش می‌دهد، کلاسش ۱۲ تعطیل می‌شود اما ۱ خانه است و…

۲)برنامه را به اطلاع دیگران نرساندن : این دیگران شامل خانواده، فامیل و هر کسی می‌شود که با آن‌ها در ارتباط نزدیک تری هستید. وقتی بقیه در جریان سنگینی برنامه شما نیستند پس چطورانتظار دارید حواسشان به شما باشد؟!

۳)ساده گول خوردن و احساسی شدن : ساده تسلیم شدن و شل شدن در برابر درخواست‌هایی مثل : حالا همین یک‌بار و بیا دیگه نمی‌خواهد! بیا یکم حال و هوات عوض می‌شه برگشتی بیشتر می‌خونی! بیا بعدش جبران می‌کنی فلانی ناراحت می‌شه! یک شب که هزار شب نمی‌شه ، تو دلت می‌مونه ها و…

برچسب ها

مجید خاقانی

من مجید خاقانی هستم، نویسنده مقاله‌ای خوندید و مدیر وبسایت دبیرستان، من داوطلب‌های کنکور کمک می‌کنم تا با سیستم‌سازی درس بخونند. از نظر من علت اصلی شکست کنکوری‌ها توجه زیاد به ((انگیزه)) است؛ چون انگیزه بعد از یک مدت کوتاه ازبین می‌ره و نمی‌تونه ما رو در کل مسیر کنکور همراهی کنه، پس باید دنبال جایگزین اون یعنی سیستم‌سازی باشیم!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا