مشاوره رایگان کنکور 1400 تجربی

نکات مربوط به تست زنی

١-شما بایستی برای هر درس حداقل یک کتاب تست را انتخاب کنید و همان را ادامه دهید،اینکار که به طور ناقص از کتاب های مختلف تست بزنید به ضرر شماست.
٢-وقتی برنامه آزمون خود را شروع میکنید بایستی طوری برنامه ریزی کنید که همه تست های مربوط به مبحث موجود در آزمون را بزنید.اگر تعداد تست ها خیلی خیلی زیاد است می توانید مثلا تست های زوج یا فرد را انتخاب کرده و تست زنی را شروع کنید.ولی حتما یادتان باشد که کدام تست هارا نزدید تا بعدا آنها را فراموش نکنید.
٣-هنگام تست زنی اینطور نباشد که یک تست را بزنید و جوابش را بخوانید و بعد سراغ تست بعدی بروید؛بلکه مثلا ۵٠ تست اول را بزنید و سپس آنها را تصحیح کنید.
۴-برای صرفه جویی در وقت توصیه ما این است که یک پاسخنامه آماده داشته باشید و بعد از اینکه مثلا ۵٠ تست را زدید آن را به یکی از اعضای خانواده تان بدهید تا برایتان تصحیح کند و شما در آن تایم استراحت کنید تا زودتر بتوانید به بقیه تست ها برسید.
۵-هنگامی که پاسخنامه تصحیح شده به دست شما رسید ٣ حالت اتفاق می افتد:
*تست هایی که درست جواب داده اید و مطمئن هستید که نکته قابل توجهی ندارد : در مورد این تست ها لازم نیست که پاسخ تشریحی را از پاسخنامه مطالعه کنید چون اگر نکته خیلی مهمی هم در پاسخنامه داشته باشد در تست های بعدی مورد سوال قرار می گیرد.
*تست هایی که درست جواب داده اید اما شک داشته اید(در هنگام تست زنی باید کنار این سوالات علامت بزنید) : در مورد این تست ها پاسخنامه را مطالعه کنید.
*تست هایی که غلط جواب داده اید:مطالعه پاسخنامه
۶-بعضی از دانش آموزان می گویند فلان کتاب سخت است و از سطح کنکور بالاتر است و … در جواب این سوال باید بگوییم که شما باید تا قبل از عید تست های تالیفی را همزمان با تست های کنکوری کار کنید.اینکار به شما کمک میکند تا دیدگاه بهتری درباره یک موضوع داشته باشید.
٧-مسئله دیگر در مورد زمان دار بودن یا نبودن تست زنی است؛تا قبل از عید که مباحث جدید هستند بهتر بود کمتر تست زمان دار می زدیم،ولی بعد از عید تست زنی زمان دار بیشتر توصیه می شود.
در پایان توجه به این نکته ضرورت دارد که وقتی تست های یک مبحث را می زنید حتما حتما در کنار سوالات نکته دار و مهمی که به آن توجه نکرده بودید علامت بگذارید تا در هنگام مرور لازم نباشد دوباره کل کتاب را کار کنید.

برچسب ها

مجید خاقانی

من مجید خاقانی هستم، نویسنده مقاله‌ای خوندید و مدیر وبسایت دبیرستان، من داوطلب‌های کنکور کمک می‌کنم تا با سیستم‌سازی درس بخونند. از نظر من علت اصلی شکست کنکوری‌ها توجه زیاد به ((انگیزه)) است؛ چون انگیزه بعد از یک مدت کوتاه ازبین می‌ره و نمی‌تونه ما رو در کل مسیر کنکور همراهی کنه، پس باید دنبال جایگزین اون یعنی سیستم‌سازی باشیم!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا